PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Pracownia Projektowania Wnętrz w Słupsku Pracownia Projektowania Wnętrz z siedzibą w malowniczym Słupsku to miejsce, gdzie marzenia o doskonałym wnętrzu stają się rzeczywistością. Nasze biuro skupia wyjątkowych architektów wnętrz, gotowych…

NAJNOWSZE WPISY

ARCHITEKT WNĘTRZ

Kategorie

Jak podzielić kawalerkę na 2 pokoje?

Podział kawalerki na dwa pokoje

Wstęp

Kawalerki są częstym wyborem dla singli, młodych par czy studentów. Jednak czasami pojawi się potrzeba podziału przestrzeni na dwa osobne pokoje, aby stworzyć bardziej funkcjonalne mieszkanie. W tej aranżacji omówimy kilka pomysłów na efektywne rozdzielenie kawalerki na dwie odrębne strefy, zachowując przy tym komfort i estetykę.

1. Podział za pomocą mebli

Jednym z najprostszych sposobów na podział kawalerki na 2 pokoje jest użycie mebli jako separatorów przestrzeni. Możesz zastosować regał, biurko lub biblioteczkę jako działający podział między salonem a sypialnią.

Podział kawalerki za pomocą mebli

Na zdjęciu powyżej widać przykład zastosowania regału jako podziału między częścią dzienną a sypialną.

2. Zastosowanie przegrody

Kolejną opcją jest użycie przegrody, takiej jak przesuwane drzwi lub półprzezroczyste panele, aby podzielić przestrzeń na dwie części. Dzięki temu rozwiązaniu zachowasz prywatność w sypialni, ale jednocześnie nie zablokujesz całkowicie przepływu światła.

Podział kawalerki za pomocą przegrody

Na powyższym zdjęciu widzimy przykład zastosowania przesuwnych drzwi jako podziału między salonem a sypialnią.

3. Podział za pomocą koloru i oświetlenia

Kolorystyka i oświetlenie mogą również pomóc w podziale przestrzeni. Możesz pomalować ścianę, która będzie pełniła funkcję podziału, na inny kolor niż resztę pomieszczenia. Dodatkowo, dobór odpowiedniego oświetlenia może wzmocnić wrażenie oddzielnych stref.

Podział kawalerki za pomocą koloru i oświetlenia

Na zdjęciu powyżej widać, jak różny kolor ściany oddziela przestrzeń salonu od sypialni.

Podsumowanie

Podział kawalerki na dwa pokoje może być wyzwaniem, gdzie architekt wnętrz Warszawa – może mieć dużo pomysłów na zaprojektowanie takiej przestrzeni, a odpowiednio zaplanowana aranżacja wnętrza może uczynić to zadanie znacznie łatwiejszym. Pamiętaj o funkcjonalności i estetyce, aby stworzyć przyjemne i praktyczne wnętrze.